26.10.2010/986

Yayınlanma Tarihi: 27-09-2017

ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI

Toplantı Tarihi : 26.10.2010
Toplantı Sayısı : 986 

 

GÜNDEM       : 

 1. Geçen toplantı tutanağı.
 2. Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Prof.Dr. Ayfer Ülgenalp hakkındaki raporlar.
 3. Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Giyim Tasarımı Anasanat Dalında açık bulunan doçent kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Ş.Özlenen Erdem İşmal hakkındaki raporlar.
 4. Hemşirelik Yüksekokulu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında açık bulunan doçent kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Candan Öztürk hakkındaki raporlar.
 5. İşletme Fakültesi İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Elif Yaprak Gülcan hakkındaki raporlar.
 6. Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünde açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Özkan Tütüncü hakkındaki raporlar.
 7. Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalında (Biyokimya alanında doktora yapmış olmak) açık bulunan (1 adet) profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Halil Resmi ve Prof.Dr. Çiğdem Yenisey ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 8. Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalında (Biyokimya ve Klinik Biyokimya uzmanı olmak) açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Pınar Tuncel ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 9. Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalında (Biyokimya ve Klinik Biyokimya uzmanı olmak) açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Sezer Uysal ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 10. Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında (Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, Neonatoloji Yandal ihtisası yapmış olmak) açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Abdullah Kumral ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 11. Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında (Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, Çocuk Hematoloji yandal ihtisası yapmış olmak) açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Murat Duman ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 12. Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Dayimi Kaya ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 13. Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Bahar Kuvaki Balkan ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 14. Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Ayşenur Demiral ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 15. Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Sabahattin Altunyurt ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 16. Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Adnan Menderes ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 17. Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Berna Binnur Akdede ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 18. Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Serkan Özakbaş ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 19. Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Abdulkadir Bacakoğlu ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 20. Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Sermin Özkal ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 21. Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Emine Burçin Tuna ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 22. Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Banu Lebe ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 23. Fen Fakültesi Yöneylem Araştırması Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Can Cengiz Çelikoğlu ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 24. Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarımı Anasanat Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç. Nesrin Önlü ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 25. Hukuk Fakültesi Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Prof.Dr. Oğuz Atalay ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 26. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim ve Çalışma Psikolojisi Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Tunç Demirbilek ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 27. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Hakan Keser ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 28. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yöneylem Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Kaan Yaralıoğlu ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 29. Mühendislik Fakültesi Üretim Metalurjisi Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Erdal Çelik ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 30. Mühendislik Fakültesi Yöneylem Araştırması Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Prof.Dr.Adil Baykasoğlu ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 31. Mühendislik Fakültesi Cevher Hazırlama Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Erol Kaya ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 32. Mühendislik Fakültesi Cevher Hazırlama Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Turan Batar ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 33. Mühendislik Fakültesi Uygulamalı Jeoloji Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Ünsal Gemici ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 34. Devlet Konservatuvarı Üfleme ve Vurma Çalgılar Anasanat Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç. Ayhan Kerim Gürerk ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 35. Devlet Konservatuvarı Yaylı Çalgılar Anasanat Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç. Serdar Çetin Aydar ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 36. Devlet Konservatuvarı Yaylı Çalgılar Anasanat Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç. Çağlayan Ünal Sümer ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 37. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nda açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Mehtap Malkoç ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 38. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nda açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Bayram Ünver ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 39. Onkoloji Enstitüsü Klinik Onkoloji Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Mehmet Ali Özcan ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 40. Onkoloji Enstitüsü Klinik Onkoloji Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. İlhan Öztop ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 41. Onkoloji Enstitüsü Temel Onkoloji Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Safiye Aktaş ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca jüri tespiti.
 42. Mühendislik Fakültesi’nden Arş.Gör.M.Uğur Torun’un, doktora eğitimi yapmak üzere ABD New Jersey Institute of Technology Üniversitesi’ndeki görevlendirilmesinin 31.12.2010 tarihinden itibaren 6 ay süre ile maaşlı, maaş transferli, öğrenim (kırtasiye) ve sağlık sigortası giderleri dahil olmak üzere masraflarının Rektörlük Bütçesinden karşılanarak 2547 Sayılı Kanunun 33.maddesi uyarınca uzatılması.
 43. Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Öğr.Gör. Gülşin Oral’ın Narlıdere Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yapılacak olan AB Projeleri ile ilgili olarak danışmanlık yapmak üzere, 13.10.2010-30.06.2011 tarihleri arasında (her hafta Pazartesi-Salı ve Cuma günleri) Fakültesindeki akademik görevlerini aksatmamak koşuluyla 2547 Sayılı Kanunun 38.maddesi uyarınca görevlendirilmesi.
 44. Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Arş.Gör. Özlem Aliyazıcıoğlu’nun, İzmir Konak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan İzmir Mask Müzesi’nin tasarım çalışmalarında danışman olarak 15.10.2010-30.10.2010 tarihleri arasında (Perşembe günleri) Fakültesi’ndeki akademik görevlerini aksatmamak koşuluyla 2547 Sayılı Kanunun 38.maddesi uyarınca görevlendirilmesi.
 45. Devlet Konservatuvarı’ndan Doç.Faruk Düzgün’ün, Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde 2010-2011 sezonu yıllık programı içerisinde yer alan eserlerde Tuba Sanatçısı olarak, Konservatuvardaki asli görevlerini aksatmamak koşuluyla 2547 Sayılı Kanunun 38.maddesi uyarınca görevlendirilmesi.
 46. Hukuk Fakültesi’nden Prof.Dr. Huriye Kubilay’ın, İngiltere-Cambridge Üniversitesi’nde bilimsel araştırma ve inceleme yapmak üzere 01.07.2011-27.09.2011 tarihleri arasında yolluklu, (uçak ile) maaşlı, sağlık sigortası giderleri ödenmek üzere YÖK burslusu olarak 2547 Sayılı Kanunun 39.maddesi uyarınca görevlendirilmesi.
 47. Mühendislik Fakültesi’nden Arş.Gör.Dr. Abdullah Seçgin’in, İngiltere Birleşik Krallık Sussex Üniversitesi’nde 7.Çerçeve Programı kapsamında Marie Cruie bursu ile Avrupa Birliği Projesi kapsamında doktora sonrası çalışma yapmak üzere 31.08.2010-26.11.2010 tarihleri arasında yolluksuz, yevmiyesiz, maaşlı, burslu olarak görevlendirilmesinin 27.11.2010 – 19.07.2011 tarihleri arasında 2547 Sayılı Kanunun 39.maddesi uyarınca uzatılması.
 48. Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Arş.Gör. Emir Özeren’in Erasmus/Sokrates Öğrenci Değişimi Programı kapsamında Pisa Üniversitesi’nde araştırma ve incelemelerde bulunmak üzere 14.09.2010 – 28.02.2011 tarihleri arasında (yol hariç) yolluksuz, yevmiyesiz, maaşlı olarak masrafların Erasmus tarafından karşılanarak 2547 Sayılı Kanunun 39.maddesi uyarınca İtalya’da görevlendirilmesi.
 49. Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nden Arş.Gör. Yaprak Sarıgöl Ordin’in Avustralya’da 30.01.2011-28.02.2011 tarihleri arasında Victoria Ballarat Üniversitesi Hemşirelik Okulu’nda; 01.03.2011-30.03.2011 tarihleri arasında Royal Prince Alfred Hastanesi, Sidney Üniversitesi Kemik İliği, Gastroenteroloji ve Karaciğer Merkezi’nde; 31.03.2011-30.08.2011 tarihleri arasında Victoria Ballarat Üniversitesi Hemşirelik Okulu’nda doktora tezi ile ilgili araştırma ve inceleme yapmak üzere yolluklu (gidiş-dönüş uçak ile) maaşlı, YÖK burslusu (sağlık sigortası giderleri dahil) olarak 2547 Sayılı Kanunun 39.maddesi uyarınca görevlendirilmesi.
 50. Devlet Konservatuvarı’nda görev yapmakta olan sözleşmeli sanatçı öğretim elemanlarının (23 kişi) 01.01.2011 tarihinden itibaren 31.12.2011 tarihine kadar 2914 Sayılı Yükseköğretim Personel Kanunun 15.maddesi ile 84/7784 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı uyarınca görev sürelerinin uzatılması.
 51. Tıp Fakültesi’nden Prof.Dr. Sema Güneri’nin sorumlu, Doç.Dr. Nezihi Barış, Dr. Ebru Özpelit, Dr.Mustafa Aytek Şimşek ve Hemşire Ayla Aşkıncan’ın yardımcı araştırıcı olduğu Sanofi Aventis İlaçları Ltd.Şti. tarafından desteklenen EFC6204 TAO Protokol ve 12.04.2010/35 etik kurul numaralı klinik çalışmanın Döner Sermaye İşletmesi kapsamında yürütülmesi, verilen hizmet karşılığında ilgili firma tarafından yatacak gönüllülerde rutinde uygulanacak işlemler için hasta başı 131,54 TL gerektiğinde uygulanacak işlemler için hasta başı 105,98 TL ve hasta başı honararium bedeli olarak 3.307 Euro (Toplam hedeflenen hasta sayısı: 15) karşılığı tutarın Döner Sermaye İşletmesi hesabına yatırılması ve katkı payı dağıtımının yasal kesintilerden sonra yapılması.
 52. Tıp Fakültesi’nden Doç.Dr. Mehmet Ali Özcan’ın sorumlu araştırıcı olduğu, Celgene İlaç Pazarlama ve Tic.Lt.Şti. tarafından desteklenen klinik çalışmanın Döner Sermaye İşletmesi kapsamında yürütülmesi, verilen hizmet karşılığında ilgili firma tarafından hasta başı honararium bedeli olarak 600 TL olmak üzere toplam 90.000 TL (Toplam hedeflenen hasta sayısı: 150) tutarın Döner Sermaye İşletmesi hesabına yatırılması ve katkı payı dağıtımının yasal kesintilerden sonra yapılması.
 53. Tıp Fakültesi’nden Prof.Dr. Aykut Sifil’in, Roche Müstahzarları San.A.Ş. tarafından 12.10.2010 tarihinde Ankara’da düzenlenmiş olan “Kol Danışma Kurulu” konulu toplantıda konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili firma tarafından ödenecek 2.500 TL (KDV hariç) tutarın katkı payı tutarının yasal kesintilerden sonra yapılması.
 54. Tıp Fakültesi’nden Doç.Dr. Nezihi Barış’ın, Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San.ve Tic.A.Ş. tarafından 13.10.2010 tarihinde İzmir’de düzenlenmiş olan “Hipertansiyonda Kombinasyon Tedavisi” konulu toplantıda danışman olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili firma tarafından ödenecek 2.000 TL (KDV hariç) tutarın katkı payı tutarının yasal kesintilerden sonra yapılması.
 55. Tıp Fakültesi’nden Doç.Dr. Aykut Kefi’nin, Pfizer İlaçları Ltd.Şti. tarafından 14-15 Ekim 2010 tarihinde İzmir’de düzenlenmiş olan “Ürovizyon Toplantısı”nda konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili firma tarafından ödenecek 3.240 TL (KDV hariç) tutarın katkı payı tutarının yasal kesintilerden sonra yapılması.
 56. Tıp Fakültesi’nden Doç.Dr. Güven Aslan’ın, Pfizer İlaçları Ltd.Şti. tarafından 14-15 Ekim 2010 tarihinde İzmir’de düzenlenmiş olan “Ürovizyon Toplantısı”nda konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili firma tarafından ödenecek 3.240 TL (KDV hariç) tutarın katkı payı tutarının yasal kesintilerden sonra yapılması.
 57. Tıp Fakültesi’nden Prof.Dr. İlhan Çelebi’nin, Pfizer İlaçları Ltd.Şti. tarafından 14-15 Ekim 2010 tarihinde İzmir’de düzenlenmiş olan “Ürovizyon Toplantısı”nda konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili firma tarafından ödenecek 5.300 TL (KDV hariç) tutarın katkı payı tutarının yasal kesintilerden sonra yapılması.
 58. Tıp Fakültesi’nden Prof.Dr. Oğuz Kılınç’ın, Pfizer İlaçları Ltd.Şti. tarafından 22-24 Ekim 2010 tarihinde Lizbon/Portekiz’de düzenlenmiş olan “Tobacco Dependence Treatment Leadership Forum”da konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili firma tarafından ödenecek 3.000 USD (KDV hariç) tutarın (günlük kur üzerinden TL hesabına) katkı payı tutarının yasal kesintilerden sonra yapılması.
 59. Tıp Fakültesi’nden Doç.Dr. Ziya Kuruüzüm’ün, Gilead Sciences İlaç Tic.Ltd.Şti. tarafından 18.10.2010 tarihinde İzmir’de düzenlenmiş olan “Olgularda Kronik Hepatit B” konulu toplantıda konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili firma tarafından ödenecek 1.694,92 TL (KDV hariç) tutarın katkı payı tutarının yasal kesintilerden sonra yapılması.
 60. Tıp Fakültesi’nden Prof.Dr. Özer Badak’ın, Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San.ve Tic.A.Ş. tarafından 06.11.2010 tarihinde İzmir’de düzenlenecek olan “EKG Kursu” konulu toplantıda konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili firma tarafından ödenecek 3.000 TL (KDV hariç) tutarın katkı payı tutarının yasal kesintilerden sonra yapılması.
 61. Üniversite Yönetim Kurulu’nun 05.01.2010 tarih ve 949/6 sayılı kararı ile belirlenen Döner Sermaye İşletmelerinin Katkı Payı Dağıtım İlkelerinin “2.4.2. Ek Katkı Payı Dağıtımı” maddesinde değişiklik yapılması ve bu değişikliğin 01.09.2010 tarihinden itibaren uygulanması.
 62. Akademik kadro aktarması.
 63. Buca Eğitim Fakültesi’nden Öğr.Gör. Mahmut Durmuş’un, Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi bünyesinde danışman olarak 19.10.2010-01.07.2011 tarihleri arasında (Cumartesi günleri) ücretsiz olarak 2547 Sayılı Kanunun 38.maddesi uyarınca görevlendirilmesi.
 64. Mühendislik Fakültesi kadrosunda olup, 2547 Sayılı Kanunun 13/b-4 maddesi uyarınca Rektörlüğümüz Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nda görev yapmakta olan Arş.Gör. Yaşar Dereli’nin “Oracle Day Toplantısı”na katılmak üzere 04.11.2010 tarihinde (yol hariç) yolluklu (otobüs ile) yevmiyeli olarak masrafların Birim Bütçesinden karşılanmak üzere İstanbul’da 2547 Sayılı Kanunun 39.maddesi uyarınca görevlendirilmesi.
 65. Edebiyat Fakültesi’nde görev yapmakta olan Arş.Gör. Cenker Atilla’nın İtalya Catania Üniversitesi’nde 01.11.2010-01.03.2011 tarihleri arasında Erasmus Programı kapsamında araştırma ve incelemelerde bulunmak üzere yolluksuz, yevmiyesiz olarak 2547 Sayılı Kanunun 39.maddesi uyarınca görevlendirilmesi.
 66. Üniversitemiz Yayın Komisyonu’nun 25.10.2010 tarih ve 399 sayılı kararı.
 67. 2010-2011 eğitim-öğretim yılında 2547 Sayılı Kanunun 46. maddesi uyarınca, B cetvelinde öngörülen örgün öğretim, tezli yüksek lisans ve doktora gelirlerinden özel gelir ve ödenek kaydedilen tutarların %10’una kadar olan kısmını kullanmak üzere başarılı ve gelir düzeyi düşük öğrencilerin tespit edilmesi.
 68. İlahiyat Fakültesi’nde 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 69. İşletme Fakültesi’nde 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 70. Fen Fakültesi’nde 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 71. Edebiyat Fakültesi’nde 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 72. Hukuk Fakültesi’nde 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 73. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 74. Güzel Sanatlar Fakültesi’nde 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 75. Mühendislik Fakültesi’nde 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 76. Mimarlık Fakültesi’nde 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 77. Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 78. Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’nde 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 79. Denizcilik Fakültesi’nde 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 80. Güzel Sanatlar Enstitüsü’nde 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 81. Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 82. Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 83. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 84. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nda 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 85. Hemşirelik Yüksekokulu’nda 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 86. Adalet Meslek Yüksekokulu’nda 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 87. İzmir Meslek Yüksekokulu’nda 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 88. Torbalı Meslek Yüksekokulu’nda 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 89. Reha Midilli Foça Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nda 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 90. Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu’nda 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 91. Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 92. Devlet Konservatuvarı’nda 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 93. Buca Eğitim Fakültesi’nde 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 94. Fen Bilimleri Enstitüsü’nde 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren açılacak derslere ilişkin şube sayılarının tespit edilmesi.
 95. Buca Eğitim Fakültesi’nde 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren Fakülte-Okul İşbirliği Programında görevli uygulama öğretmenleri için açılacak derslerin şube sayılarının tespit edilmesi.
  Reha Midilli Foça Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Yönetim Kurulu Yerine
 96. 2010-2011 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında Türk Dili Bölümü öğretim elemanlarının ders yüklerinin dolu olması nedeniyle Elif Sakaoğlu’nun “Türk Dili I” dersini 26.10.2010-31.12.2010 tarihleri arasında haftada (2+0) saat vermek üzere 2547 Sayılı Kanunun 31.maddesi uyarınca görevlendirilmesi.
 97. 01.10.2010 tarihinde Sabah Gazetesi’nde ilan edilen 1 adet yardımcı doçent kadrosuna müracaat eden adayların yabancı dil (İngilizce) sınav jürisinin tespiti.
 98. 2010-2011 öğretim yılı güz ve bahar yarıyıllarında yarıyıliçi, yarıyıliçi mazeret ve yarıyılsonu sınav tarihlerinin Öğretim ve Sınav Uygulama Esaslarının 14.maddesi uyarınca belirlenmesi.
  Toplantıda Bulunanlar Toplantıda Bulunmayanlar
  Prof.Dr. Mehmet FÜZÜN Prof.Dr. Rifat Sami AKSOY
  Prof.Dr. İsmail Hakkı BAHAR Prof.Dr. Ceyhan ALDEMİR
  Prof.Dr. Alp TİMUR
  Prof.Dr. İlhan GENÇ
  Prof.Dr. A.Güldem CERİT
  Prof.Dr. Bayram BAYRAKDAR
  Prof.Dr. Serdar KURT
  Prof.Dr. Semih ÇELENK
  Prof.Dr. Yusuf KARAKOÇ
  Prof.Dr. Öcal USTA
  Prof.Dr. Ömer DUMLU
  Prof.Dr. Orcan GÜNDÜZ
  Prof.Dr. Sevil YEŞİLPINAR
  Prof.Dr. Tülay CANDA
  Prof.Dr. Sedef GİDENER
  Prof.Dr. İbrahim ASTARCIOĞLU
  Prof.Dr. İsmet ÖZGENÇ
  Raportör Prof.Dr.Can KARACA
 

Üniversite Yönetim Kurulu 26.10.2010 Salı günü saat 14.30’da Rektör Prof.Dr. Mehmet Füzün başkanlığında iki üye dışında diğer üyelerin katılmasıyla toplandı.
Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Rifat Sami Aksoy rahatsız, Prof.Dr. Ceyhan Aldemir görevli olmaları nedeniyle toplantıya katılamadılar.
Porf.Dr. Mustafa Toprak ve Prof.Dr. Ercüment Yalçın görevli oldukları için Dekan Vekilleri Prof.Dr. İlhan Genç ile Prof.Dr. Sevil Yeşilpınar toplantıya katıldı.
Gündem üzerinde yapılan görüşmelerde; 5., 6., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80., 81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95. ve 98. maddenin ilave edilmesine karar verilerek maddelerin görüşülmesine geçildi.

KARAR 1- Geçen toplantıya ait kararlar okunarak imza edildi.
KARAR 2- Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Prof.Dr. Ayfer Ülgenalp ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili olarak beş profesörün vermiş olduğu raporlar okundu.
Görüşmeler sonunda;
Prof.Dr. Ayfer Ülgenalp hakkında beş profesörün vermiş olduğu raporların olumlu olduğu anlaşıldı. Söz alan üyeler aday ile ilgili olumlu görüşlerini ifade ettiler.
Yapılan oylama sonucu; Prof.Dr. Ayfer Ülgenalp’in profesör kadrosuna atanmasına oybirliği ile karar verildi.
KARAR 3- Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Giyim Tasarımı Anasanat Dalında açık bulunan doçent kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Ş.Özlenen Erdem İşmal ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 25.maddesi uyarınca adayın niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili olarak üç profesörün vermiş olduğu raporlar okundu.
Görüşmeler sonunda;
Doç.Dr. Ş.Özlenen Erdem İşmal hakkında üç profesörün vermiş olduğu raporlardan birinin olumsuz, diğerlerinin olumlu olduğu anlaşıldı.
Söz alan üyeler aday ile ilgili olumlu görüşlerini belirttiler.
KARAR 4- Hemşirelik Yüksekokulu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında açık bulunan doçent kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Candan Öztürk ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 25.maddesi uyarınca adayın niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili olarak üç profesörün vermiş olduğu raporlar okundu.
Görüşmeler sonunda;
Doç.Dr. Candan Öztürk hakkında üç profesörün vermiş olduğu raporların olumlu olduğu anlaşıldı.
Söz alan üyeler aday ile ilgili olumlu görüşlerini belirttiler.
KARAR 5- İşletme Fakültesi İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Elif Yaprak Gülcan ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili olarak beş profesörün vermiş olduğu raporlar okundu.
Görüşmeler sonunda;
Doç.Dr. Elif Yaprak Gülcan hakkında beş profesörün vermiş olduğu raporların olumlu olduğu anlaşıldı. Söz alan üyeler aday ile ilgili olumlu görüşlerini ifade ettiler.
Yapılan oylama sonucu; Doç.Dr. Elif Yaprak Gülcan’ın profesör kadrosuna atanmasına oybirliği ile karar verildi.
KARAR 6- Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’nde açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Özkan Tütüncü ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili olarak beş profesörün vermiş olduğu raporlar okundu.
Görüşmeler sonunda;
Doç.Dr. Özkan Tütüncü hakkında beş profesörün vermiş olduğu raporların olumlu olduğu anlaşıldı. Söz alan üyeler aday ile ilgili olumlu görüşlerini ifade ettiler.
Yapılan oylama sonucu; Doç.Dr. Özkan Tütüncü’nün profesör kadrosuna atanmasına oybirliği ile karar verildi.
KARAR 7- Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalında (Biyokimya alanında doktora yapmış olmak) açık bulunan (1 adet) profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Halil Resmi ve Prof.Dr. Çiğdem Yenisey  ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayların durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Halil Resmi ve Prof.Dr. Çiğdem Yenisey ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 8- Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalında (Biyokimya ve Klinik Biyokimya uzmanı olmak) açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Pınar Tuncel ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Pınar Tuncel ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 9- Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalında (Biyokimya ve Klinik Biyokimya uzmanı olmak) açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Sezer Uysal ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Sezer Uysal ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 10- Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında (Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, Neonatoloji Yandal ihtisası yapmış olmak) açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Abdullah Kumral ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Abdullah Kumral ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi. 
KARAR 11- Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında (Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, Çocuk Hematoloji yandal ihtisası yapmış olmak) açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Murat Duman ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Murat Duman ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 12- Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Dayimi Kaya ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Dayimi Kaya ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 13- Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Bahar Kuvaki Balkan ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Bahar Kuvaki Balkan ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 14- Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Ayşenur Demiral ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Ayşenur Demiral ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 15- Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Sabahattin Altunyurt ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Sabahattin Altunyurt ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 16- Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Adnan Menderes ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Adnan Menderes ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 17- Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Berna Binnur Akdede ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Berna Binnur Akdede ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 18- Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Serkan Özakbaş ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Serkan Özakbaş ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 19- Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Abdulkadir Bacakoğlu ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Abdulkadir Bacakoğlu ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 20- Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Sermin Özkal ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Sermin Özkal ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 21- Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Emine Burçin Tuna ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Emine Burçin Tuna ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 22- Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Banu Lebe ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Banu Lebe ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 23- Fen Fakültesi Yöneylem Araştırması Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Can Cengiz Çelikoğlu ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Can Cengiz Çelikoğlu ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 24- Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarımı Anasanat Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç. Nesrin Önlü ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu sanat alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç. Nesrin Önlü ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 25- Hukuk Fakültesi Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Prof.Dr. Oğuz Atalay ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Prof.Dr. Oğuz Atalay ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 26- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim ve Çalışma Psikolojisi Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Tunç Demirbilek ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Tunç Demirbilek ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 27- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Hakan Keser ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Hakan Keser ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 28- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yöneylem Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Kaan Yaralıoğlu ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Kaan Yaralıoğlu ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 29- Mühendislik Fakültesi Üretim Metalurjisi Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Erdal Çelik ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Erdal Çelik ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 30- Mühendislik Fakültesi Yöneylem Araştırması Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Prof.Dr.Adil Baykasoğlu ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Prof.Dr. Adil Baykasoğlu ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 31- Mühendislik Fakültesi Cevher Hazırlama Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Erol Kaya ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Erol Kaya ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 32- Mühendislik Fakültesi Cevher Hazırlama Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Turan Batar ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Turan Batar ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 33- Mühendislik Fakültesi Uygulamalı Jeoloji Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Ünsal Gemici ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Ünsal Gemici ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 34- Devlet Konservatuvarı Üfleme ve Vurma Çalgılar Anasanat Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç. Ayhan Kerim Gürerk ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu sanat alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç. Ayhan Kerim Gürerk ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 35- Devlet Konservatuvarı Yaylı Çalgılar Anasanat Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç. Serdar Çetin Aydar ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu sanat alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç. Serdar Çetin Aydar ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 36- Devlet Konservatuvarı Yaylı Çalgılar Anasanat Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç. Çağlayan Ünal Sümer ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu sanat alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç. Çağlayan Ünal Sümer ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 37- Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nda açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Mehtap Malkoç ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Mehtap Malkoç ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 38- Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nda açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Bayram Ünver ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Bayram Ünver ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 39- Onkoloji Enstitüsü Klinik Onkoloji Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Mehmet Ali Özcan ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Mehmet Ali Özcan ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 40- Onkoloji Enstitüsü Klinik Onkoloji Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. İlhan Öztop ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. İlhan Öztop ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 41- Onkoloji Enstitüsü Temel Onkoloji Anabilim Dalında açık bulunan profesör kadrosuna müracaat eden Doç.Dr. Safiye Aktaş ile ilgili olarak 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca adayın durumu ile bilimsel niteliklerini tespit etmek üzere söz konusu bilim alanı ile ilgili beş profesör seçilmesi konusu ele alındı.
Görüşmeler Sonunda;
Doç.Dr. Safiye Aktaş ile ilgili olarak aşağıdaki listede yer alan profesörler oybirliği ile seçildi.
KARAR 42- Mühendislik Fakültesi’nden Arş.Gör.M.Uğur Torun’un, doktora eğitimi yapmak üzere ABD New Jersey Institute of Technology Üniversitesi’ndeki görevlendirilmesinin 31.12.2010 tarihinden itibaren 6 ay süre ile maaşlı, maaş transferli, öğrenim (kırtasiye) ve sağlık sigortası giderleri dahil olmak üzere masraflarının Rektörlük Bütçesinden karşılanarak 2547 Sayılı Kanunun 33.maddesi uyarınca uzatılmasına oybirliği ile karar verildi.
KARAR 43- Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Öğr.Gör. Gülşin Oral’ın Narlıdere Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yapılacak olan AB Projeleri ile ilgili olarak danışmanlık yapmak üzere, 13.10.2010-30.06.2011 tarihleri arasında (her hafta Pazartesi-Salı ve Cuma günleri) Fakültesindeki akademik görevlerini aksatmamak koşuluyla 2547 Sayılı Kanunun 38.maddesi uyarınca görevlendirilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 44- Güzel Sanatlar Fakültesi’nde görev yapmakta olan Arş.Gör. Özlem Aliyazıcıoğlu’nun, İzmir Konak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan İzmir Mask Müzesi’nin tasarım çalışmalarında danışman olarak 15.10.2010-30.10.2010 tarihleri arasında (Perşembe günleri) Fakültesi’ndeki akademik görevlerini aksatmamak koşuluyla 2547 Sayılı Kanunun 38.maddesi uyarınca görevlendirilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 45- Devlet Konservatuvarı’ndan Doç.Faruk Düzgün’ün, Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde 2010-2011 sezonu yıllık programı içerisinde yer alan eserlerde Tuba Sanatçısı olarak, Konservatuvardaki asli görevlerini aksatmamak koşuluyla 2547 Sayılı Kanunun 38.maddesi uyarınca görevlendirilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 46- Hukuk Fakültesi’nden Prof.Dr. Huriye Kubilay’ın, İngiltere-Cambridge Üniversitesi’nde bilimsel araştırma ve inceleme yapmak üzere 01.07.2011-27.09.2011 tarihleri arasında yolluklu, (uçak ile) maaşlı, sağlık sigortası giderleri ödenmek üzere YÖK burslusu olarak 2547 Sayılı Kanunun 39.maddesi uyarınca görevlendirilmesine oybirliği ile karar verildi.
KARAR 47- Mühendislik Fakültesi’nden Arş.Gör.Dr. Abdullah Seçgin’in, İngiltere Birleşik Krallık Sussex Üniversitesi’nde 7.Çerçeve Programı kapsamında Marie Cruie bursu ile Avrupa Birliği Projesi kapsamında doktora sonrası çalışma yapmak üzere 31.08.2010-26.11.2010 tarihleri arasındaki yolluksuz, yevmiyesiz, maaşlı, burslu olarak görevlendirilmesinin, 27.11.2010-19.07.2011 tarihleri arasında 2547 Sayılı Kanunun 39.maddesi uyarınca uzatılmasına oybirliği ile karar verildi.
KARAR 48- Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Arş.Gör. Emir Özeren’in Erasmus/Sokrates Öğrenci Değişimi Programı kapsamında Pisa Üniversitesi’nde araştırma ve incelemelerde bulunmak üzere 14.09.2010 – 28.02.2011 tarihleri arasında (yol hariç) yolluksuz, yevmiyesiz, maaşlı olarak masrafların Erasmus tarafından karşılanarak 2547 Sayılı Kanunun 39.maddesi uyarınca İtalya’da görevlendirilmesine oybirliği ile karar verildi.
KARAR 49- Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nden Arş.Gör. Yaprak Sarıgöl Ordin’in Avustralya’da 30.01.2011-28.02.2011 tarihleri arasında Victoria Ballarat Üniversitesi Hemşirelik Okulu’nda; 01.03.2011-30.03.2011 tarihleri arasında Royal Prince Alfred Hastanesi, Sidney Üniversitesi Kemik İliği, Gastroenteroloji ve Karaciğer Merkezi’nde; 31.03.2011-30.08.2011 tarihleri arasında Victoria Ballarat Üniversitesi Hemşirelik Okulu’nda doktora tezi ile ilgili araştırma ve inceleme yapmak üzere yolluklu (gidiş-dönüş uçak ile) maaşlı, YÖK burslusu (sağlık sigortası giderleri dahil) olarak 2547 Sayılı Kanunun 39.maddesi uyarınca görevlendirilmesine oybirliği ile karar verildi.
KARAR 50- Devlet Konservatuvarı Yönetim Kurulu’nun, 23.09.2010 tarih ve 31/14 sayılı kararında yer alan 23 sözleşmeli sanatçı öğretim elemanının, Değerlendirme İlkelerine göre yapılan değerlendirme sonucunda belirlenen sözleşme puanları ile 01.01.2011 tarihinden itibaren 31.12.2011 tarihine kadar Bakanlar Kurulu’nun 2011 Mali Yılı için uygun bulacağı tavan ücretle çarpımı sonucu bulunacak olan brüt sözleşme ücretiyle çalıştırılmak üzere görev sürelerinin 2914 Sayılı Yükseköğretim Personel Kanununun 15.maddesi ile 84/7784 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı uyarınca uzatılmasına oybirliği ile karar verildi.
KARAR 51- Tıp Fakültesi’nden Prof.Dr. Sema Güneri’nin sorumlu, Doç.Dr. Nezihi Barış, Dr. Ebru Özpelit, Dr.Mustafa Aytek Şimşek ve Hemşire Ayla Aşkıncan’ın yardımcı araştırıcı olduğu Sanofi Aventis İlaçları Ltd.Şti. tarafından desteklenen EFC6204 TAO Protokol ve 12.04.2010/35 etik kurul numaralı “Erken girişim planlanan anstabil anginalı/st segment elevasyonsuz miyokard enfarktüslü hastalarda otamiksabanın etkinliğinin anfraksiyone heparin + eptifibatid ile karşılaştırıldığı randomize, çift-kör, üçlü plasebolu” klinik çalışmanın Döner Sermaye İşletmesi kapsamında yürütülmesine, verilen hizmet karşılığında ilgili firma tarafından yatacak gönüllülerde rutinde uygulanacak işlemler için hasta başı 131,54 TL gerektiğinde uygulanacak işlemler için hasta başı 105,98 TL ve hasta başı honararium bedeli olarak 3.307 Euro (Toplam hedeflenen hasta sayısı: 15) karşılığı tutarın Döner Sermaye İşletmesi hesabına yatırılmasına ve katkı payı dağıtımının yasal kesintilerden sonra yapılmasına oybirliği ile karar verildi.
KARAR 52- Tıp Fakültesi’nden Doç.Dr. Mehmet Ali Özcan’ın sorumlu araştırıcı olduğu, Celgene İlaç Pazarlama ve Tic.Lt.Şti. tarafından desteklenen “Yeni tanı konmuş uluslararası prognostik skorlama sistemine (IPSS) göre düşük, orta-1, orta-2 ve yüksek risk grubu miyelodislastik sendromlu (MDS); kemik iliğinde %20-30 oranında blast olan çok dizinli displazili AML ve miyeloproliferatif bozukluğu olmayıp kemik iliğinde %10-29 oranında blas bulunan KMML alt gruplarındaki hastalar üzerinde yürütülecek olan çok merkezli, prospektif bir Türkiye gözlemsel kayıt” konulu klinik çalışmanın Döner Sermaye İşletmesi kapsamında yürütülmesine, verilen hizmet karşılığında ilgili firma tarafından hasta başı honararium bedeli olarak 600 TL olmak üzere toplam 90.000 TL (Toplam hedeflenen hasta sayısı: 150) tutarın Döner Sermaye İşletmesi hesabına yatırılmasına ve katkı payı dağıtımının yasal kesintilerden sonra yapılmasına oybirliği ile karar verildi.
KARAR 53- Tıp Fakültesi’nden Prof.Dr. Aykut Sifil’in, Roche Müstahzarları San.A.Ş. tarafından 12.10.2010 tarihinde Ankara’da düzenlenmiş olan “Kol Danışma Kurulu” konulu toplantıda konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesine ve ilgili firma tarafından ödenecek 2.500 TL (KDV hariç) tutarın katkı payı tutarının yasal kesintilerden sonra yapılmasına oybirliği ile karar verildi.
KARAR 54- Tıp Fakültesi’nden Doç.Dr. Nezihi Barış’ın, Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San.ve Tic.A.Ş. tarafından 13.10.2010 tarihinde İzmir’de düzenlenmiş olan “Hipertansiyonda Kombinasyon Tedavisi” konulu toplantıda danışman olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesine ve ilgili firma tarafından ödenecek 2.000 TL (KDV hariç) tutarın katkı payı tutarının yasal kesintilerden sonra yapılmasına oybirliği ile karar verildi.
KARAR 55- Tıp Fakültesi’nden Doç.Dr. Aykut Kefi’nin, Pfizer İlaçları Ltd.Şti. tarafından 14-15 Ekim 2010 tarihinde İzmir’de düzenlenmiş olan “Ürovizyon Toplantısı”nda konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesine ve ilgili firma tarafından ödenecek 3.240 TL (KDV hariç) tutarın katkı payı tutarının yasal kesintilerden sonra yapılmasına oybirliği ile karar verildi.
KARAR 56- Tıp Fakültesi’nden Doç.Dr. Güven Aslan’ın, Pfizer İlaçları Ltd.Şti. tarafından 14-15 Ekim 2010 tarihinde İzmir’de düzenlenmiş olan “Ürovizyon Toplantısı”nda konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesine ve ilgili firma tarafından ödenecek 3.240 TL (KDV hariç) tutarın katkı payı tutarının yasal kesintilerden sonra yapılmasına oybirliği ile karar verildi.
KARAR 57- Tıp Fakültesi’nden Prof.Dr. İlhan Çelebi’nin, Pfizer İlaçları Ltd.Şti. tarafından 14-15 Ekim 2010 tarihinde İzmir’de düzenlenmiş olan “Ürovizyon Toplantısı”nda konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesine ve ilgili firma tarafından ödenecek 5.300 TL (KDV hariç) tutarın katkı payı tutarının yasal kesintilerden sonra yapılmasına oybirliği ile karar verildi.
KARAR 58- Tıp Fakültesi’nden Prof.Dr. Oğuz Kılınç’ın, Pfizer İlaçları Ltd.Şti. tarafından 22-24 Ekim 2010 tarihinde Lizbon/Portekiz’de düzenlenmiş olan “Tobacco Dependence Treatment Leadership Forum”da konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesine ve ilgili firma tarafından ödenecek 3.000 USD (KDV hariç) tutarın (günlük kur üzerinden TL hesabına) katkı payı tutarının yasal kesintilerden sonra yapılmasına oybirliği ile karar verildi.
KARAR 59- Tıp Fakültesi’nden Doç.Dr. Ziya Kuruüzüm’ün, Gilead Sciences İlaç Tic.Ltd.Şti. tarafından 18.10.2010 tarihinde İzmir’de düzenlenmiş olan “Olgularda Kronik Hepatit B” konulu toplantıda konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesine ve ilgili firma tarafından ödenecek 1.694,92 TL (KDV hariç) tutarın katkı payı tutarının yasal kesintilerden sonra yapılmasına oybirliği ile karar verildi.
KARAR 60- Tıp Fakültesi’nden Prof.Dr. Özer Badak’ın, Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San.ve Tic.A.Ş. tarafından 06.11.2010 tarihinde İzmir’de düzenlenecek olan “EKG Kursu” konulu toplantıda konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesine ve ilgili firma tarafından ödenecek 3.000 TL (KDV hariç) tutarın katkı payı tutarının yasal kesintilerden sonra yapılmasına oybirliği ile karar verildi.
KARAR 61- Üniversite Yönetim Kurulu’nun 05.01.2010 tarih ve 949/6 sayılı kararı ile belirlenen Döner Sermaye İşletmelerinin Katkı Payı Dağıtım İlkelerinin “2.4.2. Ek Katkı Payı Dağıtımı” maddesinde ekteki şekilde değişiklik yapılmasına ve bu değişikliğin 01.10.2010 tarihinden itibaren uygulanmasına oybirliği ile karar verildi.
KARAR 62- Üniversitemizin çeşitli birimleri arasındna akademik kadro aktarması yapılmasına oybirliği ile karar verildi.
KARAR 63- Buca Eğitim Fakültesi’nden Öğr.Gör. Mahmut Durmuş’un, Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi bünyesinde danışman olarak 19.10.2010-01.07.2011 tarihleri arasında (Cumartesi günleri) ücretsiz olarak 2547 Sayılı Kanunun 38.maddesi uyarınca görevlendirilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 64- Mühendislik Fakültesi kadrosunda olup, 2547 Sayılı Kanunun 13/b-4 maddesi uyarınca Rektörlüğümüz Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nda görev yapmakta olan Arş.Gör. Yaşar Dereli’nin “Oracle Day Toplantısı”na katılmak üzere 04.11.2010 tarihinde (yol hariç) yolluklu (otobüs ile) yevmiyeli olarak masrafların Birim Bütçesinin 38-13-00-01-01-03-9-00-2-03-3-1-01 (908) nolu tertibinden karşılanmak üzere İstanbul’da 2547 Sayılı Kanunun 39.maddesi uyarınca görevlendirilmesine oybirliği ile karar verildi.
KARAR 65- Edebiyat Fakültesi’nde görev yapmakta olan Arş.Gör. Cenker Atilla’nın İtalya Catania Üniversitesi’nde 01.11.2010-01.03.2011 tarihleri arasında Erasmus Programı kapsamında araştırma ve incelemelerde bulunmak üzere yolluksuz, yevmiyesiz olarak 2547 Sayılı Kanunun 39.maddesi uyarınca görevlendirilmesine oybirliği ile karar verildi.
KARAR 66- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden Yrd.Doç.Dr. H.Şebnem Seçer’in hazırlamış olduğu “Çalışan Anneler ve Çalışan Annelere Yönelik Ayrımcılık” isimli ders kitabının kendi imkanları ile dışarıda özel olarak basılmasının uygunluğuna, basılan materyalin 3 adedinin Üniversitemiz Merkez Kütüphanesine verilmesine oybirliği ile karar verildi.
KARAR 67- 2010-2011 eğitim-öğretim yılında 2547 Sayılı Kanunun 46. maddesi uyarınca, B cetvelinde öngörülen örgün öğretim, tezli yüksek lisans ve doktora gelirlerinden özel gelir ve ödenek kaydedilen tutarların %10’una kadar olan kısmının ekteki listede yer alan başarılı ve gelir düzeyi düşük öğrenciler için kullanılmasına oybirliği ile karar verildi.
KARAR 68- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle İlahiyat Fakültesi’nde verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 13.10.2010 tarih ve 5/3 sayılı Fakülte Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 69- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle İşletme Fakültesi’nde verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 07.10.2010 tarih ve 31/1 sayılı Fakülte Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 70- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Fen Fakültesi’nde verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 13.10.2010 tarih ve 671/2 sayılı Fakülte Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 71- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Edebiyat Fakültesi’nde verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 13.10.2010 tarih ve 9/2 sayılı Fakülte Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 72- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Hukuk Fakültesi’nde verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 11.06.2010 tarih ve 4/1 sayılı Fakülte Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 73- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 14.10.2010 tarih ve 39/6 sayılı Fakülte Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 74- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Güzel Sanatlar Fakültesi’nde verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 06.10.2010 tarih ve 24/26 sayılı Fakülte Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 75- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Mühendislik Fakültesi’nde verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 20.10.2010 tarih ve 51/35 sayılı Fakülte Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 76- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Mimarlık Fakültesi’nde verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 13.10.2010 tarih ve 40/15 sayılı Fakülte Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 77- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 15.10.2010 tarih ve 22/17 sayılı Enstitü Yönetim Kurulu Karında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 78- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’nde verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 16.08.2010 tarih ve 683/4 sayılı Enstitü Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 79- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Denizcilik Fakültesi’nde verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 13.09.2010 tarih ve 35/3 sayılı Fakülte Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 80- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Güzel Sanatlar Enstitüsü’nde verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 22.10.2010 tarih ve 26/9 sayılı Enstitü Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 81- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 13.10.2010 tarih ve 25/2 sayılı Enstitü Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 82- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 04.10.2010 tarih ve 30/1 sayılı Enstitü Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 83- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 31.08.2010 tarih ve 377/1 sayılı Yüksekokul Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 84- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nda verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 06.10.2010 tarih ve 31/1 sayılı Yüksekokul Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 85- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Hemşirelik Yüksekokulu’nda verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 24.06.2010 tarih ve 398/1 sayılı Yüksekokul Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 86- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Adalet Meslek Yüksekokulu’nda verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 11.06.2010 tarih ve 4/1 sayılı Yüksekokul Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 87- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle İzmir Meslek Yüksekokulu’nda verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 13.10.2010 tarih ve 29/4 sayılı Yüksekokul Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 88- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Torbalı Meslek Yüksekokulu’nda verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 30.09.2010 tarih ve 17/9 sayılı Yüksekokul Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 89- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Reha Midilli Foça Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nda verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren Müdürlüğün, 12.10.2010 tarih ve 239 sayılı yazısı ekinde belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 90- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu’nda verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 11.10.2010 tarih ve 14/1 sayılı Yüksekokul Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 91- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Yabancı Diller Yüksekokulu’nda verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 13.10.2010 tarih ve 23/1 sayılı Yüksekokul Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 92- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Devlet Konservatuvarı’nda verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 23.09.2010 tarih ve 31/18 sayılı Konservatuvar Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 93- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Buca Eğitim Fakültesi’nde verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 19.10.2010 tarih ve 35/11 sayılı Fakülte Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 94- Eğitim-öğretimin özelliği ve/veya fiziksel olanakların yetersizliği nedeniyle Fen Bilimleri Enstitüsü’nde verilecek derslerin, 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren 25.10.2010 tarih ve 4/1 sayılı Enstitü Yönetim Kurulu Kararında belirtilen şube sayılarına göre verilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 95- Buca Eğitim Fakültesi 2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı başından itibaren Fakülte-Okul İşbirliği Programında görevli uygulama öğretmenleri için açılan derslerin şube sayılarının 19.10.2010 tarih ve 35/9-10 sayılı Fakülte Yönetim Kurulu Kararlarında belirtildiği şekilde kabulüne oybirliği ile karar verildi.

Reha Midilli Foça Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Yönetim Kurulu Yerine

KARAR 96- 2010-2011 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında Türk Dili Bölümü öğretim elemanlarının ders yüklerinin dolu olması nedeniyle Elif Sakaoğlu’nun “Türk Dili I” dersini 26.10.2010-31.12.2010 tarihleri arasında haftada (2+0) saat vermek üzere 2547 Sayılı Kanunun 31.maddesi uyarınca görevlendirilmesinin uygunluğuna oybirliği ile karar verildi.
KARAR 97- 01.10.2010 tarihinde Sabah Gazetesi’nde ilan edilen 1 adet yardımcı doçent kadrosuna müracaat eden adayların yabancı dil (İngilizce) sınavlarını yapmak üzere yabancı dil jüri üyeleri, sınav tarihi, sınav yeri ve saatinin aşağıdaki şekilde kabulüne oybirliği ile karar verildi.
KARAR 98- 2010-2011 öğretim yılı güz ve bahar yarıyıllarında yarıyıliçi, yarıyıliçi mazeret ve yarıyılsonu sınavlarının aşağıda belirtilen tarihler arasında yapılmasına oybirliği ile karar verildi.