05.12.2011/21

Yayınlanma Tarihi: 03-10-2017

YÜRÜTME KURULU KARARLARI
 
 
Toplantı Tarihi 05.12.2011
Toplantı Sayısı  : 21
 
GÜNDEM:
 
1.      Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Doç. Dr. Fırat BAYRAKTAR ‘ın Novartis Sağlık, Gıda ve Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. tarafından 17.10.2011 tarihinde İzmir’ de düzenlenmiş olan “Hipofiz Toplantısına” oturum başkanı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili firma tarafından ödenecek 4.500,00 TL (KDV Dahil) tutarın katkı payı dağıtımının yasal kesintilerden sonra yapılması.
2.      Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Oğuz KILINÇ ‘ın Astra Zeneka ilaç Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. tarafından 01.12.2011tarihinde İzmir’ de düzenlenmiş olan “Hasta Odaklı Koah Tedavisi ” konulu panele konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili hastane tarafından ödenecek 3.000,00 TL (KDV Dahil) tutarın katkı payı dağıtımının yasal kesintilerden sonra yapılması.
3.      Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Oğuz KILINÇ ‘ın Chiesi İlaç A.Ş. ve Bohringer İngelheim İlaç Tic.A.Ş. tarafından 30.11.2011tarihinde İstanbul’ da düzenlenmiş olan “Solunum Hastalıkları Eğitim Toplantısı’ na ” konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili hastane tarafından ödenecek 5.350,00 TL (KDV Dahil) tutarın katkı payı dağıtımının yasal kesintilerden sonra yapılması.
4.      Tıp Fakültesi Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Doç. Dr. M. Cenk ECEVİT ‘in Abdi İbrahim İlaç Firması tarafından 03.12.2011 tarihinde İzmir’ de düzenlenmiş olan “Alerjik Rinit Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar ” konulu toplantıya konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili hastane tarafından ödenecek 1.000,00 TL (KDV Dahil) tutarın katkı payı dağıtımının yasal kesintilerden sonra yapılması.
5.     Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Özgül SAĞOL ‘un Roche Müstahzarları San. A.Ş. firması tarafından 15.12.2011 tarihinde İzmir’ de düzenlenecek olan “Mide Kanserinde HER-2’nin Önemi” konulu toplantıya konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili firma tarafından ödenecek 1.500,00 TL (KDV Dahil) tutarın katkı payı dağıtımının yasal kesintilerden sonra yapılması.
6.      Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Şevket Erbil ÜNSAL ‘ın Novartis Sağlık, Gıda ve Tarım Ürünleri San.ve Tic.A.Ş. firması tarafından 03.12.2011 tarihinde İstanbul’ da düzenmiş olan “Ilarıs Danışmanlık Kurulu Toplantısı” na danışman olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili firma tarafından ödenecek 3.100,00 TL (KDV Dahil) tutarın katkı payı dağıtımının yasal kesintilerden sonra yapılması.
7.      Tıp Fakültesi İç  Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ahmet Uğur YILMAZ ‘ın Novartis Sağlık, Gıda ve Tarım Ürünleri San.ve Tic.A.Ş. firması tarafından 01.12.2011 tarihinde İzmir’ de düzenmiş olan “Metastatik Renal Hücreli Karsinom Toplantısı” na danışman olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili firma tarafından ödenecek 4.500,00 TL (KDV Dahil) tutarın katkı payı dağıtımının yasal kesintilerden sonra yapılması.
Toplantıya Katılanlar:                                                                                                                                                     
Prof.Dr.İ. Hakkı BAHAR 
Prof.Dr.Tülay CANDA

Prof. Dr. M.Ali ÖZCAN
Prof. Dr. Yücel ARISOY
Metin UÇAR

                                         

Döner Sermaye İşletmesi Sağlık Hizmetleri Birimi Yürütme Kurulu 05.12.2011 Pazartesi günü saat 10.00’ da Prof. Dr İ.Hakkı BAHAR Başkanlığında, diğer üyelerin katılımıyla toplandı.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               
Gündem yukarıdaki şekilde kabulüne karar verilerek maddelerin görüşülmesine karar verildi.
KARAR 1:Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Doç. Dr. Fırat BAYRAKTAR ‘ın Novartis Sağlık, Gıda ve Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. tarafından 17.10.2011 tarihinde İzmir’ de düzenlenmiş olan “Hipofiz Toplantısına” oturum başkanı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili firma tarafından ödenecek 4.500,00 TL (KDV Dahil) tutarın katkı payı dağıtımının yasal kesintilerden sonra yapılmasına oy birliği ile karar verildi.
KARAR 2: Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Oğuz KILINÇ ‘ın Astra Zeneka ilaç Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. tarafından 01.12.2011tarihinde İzmir’ de düzenlenmiş olan “Hasta Odaklı Koah Tedavisi ” konulu panele konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili hastane tarafından ödenecek 3.000,00 TL (KDV Dahil) tutarın katkı payı dağıtımının yasal kesintilerden sonra yapılmasına oy birliği ile karar verildi.
KARAR 3: Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Oğuz KILINÇ ‘ın Chiesi İlaç A.Ş. ve Bohringer İngelheim İlaç Tic.A.Ş. tarafından 30.11.2011tarihinde İstanbul’ da düzenlenmiş olan “Solunum Hastalıkları Eğitim Toplantısı’ na ” konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili hastane tarafından ödenecek 5.350,00 TL (KDV Dahil) tutarın katkı payı dağıtımının yasal kesintilerden sonra yapılmasına oy birliği ile karar verildi.
KARAR 4:Tıp Fakültesi Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Doç. Dr. M. Cenk ECEVİT ‘in Abdi İbrahim İlaç Firması tarafından 03.12.2011 tarihinde İzmir’ de düzenlenmiş olan “Alerjik Rinit Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar ” konulu toplantıya konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili hastane tarafından ödenecek 1.000,00 TL (KDV Dahil) tutarın katkı payı dağıtımının yasal kesintilerden sonra yapılmasına oy birliği ile karar verildi.
KARAR 5: Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Özgül SAĞOL ‘un Roche Müstahzarları San. A.Ş. firması tarafından 15.12.2011 tarihinde İzmir’ de düzenlenecek olan “Mide Kanserinde HER-2’nin Önemi” konulu toplantıya konuşmacı olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili firma tarafından ödenecek 1.500,00 TL (KDV Dahil) tutarın katkı payı dağıtımının yasal kesintilerden sonra yapılmasına oy birliği ile karar verildi.
 KARAR 6: Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Şevket Erbil ÜNSAL ‘ın Novartis Sağlık, Gıda ve Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. firması tarafından 03.12.2011 tarihinde İstanbul’ da düzenmiş olan “Ilarıs Danışmanlık Kurulu Toplantısı” na danışman olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili firma tarafından ödenecek 3.100,00 TL (KDV Dahil) tutarın katkı payı dağıtımının yasal kesintilerden sonra yapılmasına oy birliği ile karar verildi.

KARAR 7: Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ahmet Uğur YILMAZ ‘ın Novartis Sağlık, Gıda ve Tarım Ürünleri San.ve Tic.A.Ş. firması tarafından 01.12.2011 tarihinde İzmir’ de düzenmiş olan “Metastatik Renal Hücreli Karsinom Toplantısı” na danışman olarak Döner Sermaye İşletmesi kapsamında görevlendirilmesi ve ilgili firma tarafından ödenecek 4.500,00 TL (KDV Dahil) tutarın katkı payı dağıtımının yasal kesintilerden sonra yapılmasına oy birliği ile karar verildi.